Değerlerim şu şekilde. Yorumlar mısınız? Demir: 220 LDL: 137 MONO% : 9,6 HGB:13,2 MCV: 97,3 MCH: 32,8

 Değerlerim şu şekilde. Yorumlar mısınız? Demir: 220LDL: 137MONO% : 9,6HGB:13,2MCV: 97,3MCH: 32,8

Tahlil.com Cevabı : Demir değeriniz yüksek.Bazı anemiler,vitamin eksiklikleri gibi durumlarda demir yüksek çıkabilir.Yorgunluğunuzun nedeni de bu olabilir.LDL ise kötü kolesteroldür.Bu değeri düşürmeniz yararlı olacaktır.demir yüksekliği için daha geniş test yapılan bir merkezde tetkikler yaptırabilirsiniz.