Demir eksikliği tedavisi için ilaç kullanmaya başladım.Kan değerlerini değerlendirebilir misiniz?

3 ay önce demir eksikliği tedavisi için ilaç kullanmaya başladım.  Kan değerlerini değerlendirebilir misiniz. Demir değerleri yükselirken, Trombosit değerleri düşüyor. Bu tedavi sürecinde normal midir?HEMOGLOBİN: 12.8, 12,5, 13,5, 16,4FERRİTİN: 2.9, 8.0, 26,5, 62TROMBOSİT: 210, 297, 105, 73

Tahlil.com Cevabı : Ferritin ve hemoglobin düşüklüğünüz demir eksikliğine bağlı kansızlık bulguları.Burada tedavi süreci uzundur.Sabırla doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanmaya devam ediniz.