Hemoglobin değerim:11,4.Demir:38,Demir Bağlama Kapasitesi:429 ve Ferritin:12 çıktı.

Tahlil.com Cevabı : Hemoglobin test değeriniz  düşük, yani aneminiz var, nedeni ise demir eksikliği. Dikkat ederseniz demir 38 ve alt sınırda, ana depo demiri ferritin ise 12. 12 düşük bir değer, tahlil yapılan laboratuarın normalinde verilen alt değer 4.63 çok düşük bir değer, doğru değil. Kadınlarda istenen ferritin değeri 30′un üstünde olmalıdır, ama 15′in altına düşmüşse eksiklik kabul edilir. Demir bağlamasının yüksek olması da demir eksikliği nedeniyledir. Demir düşünce, mevcut demiri korumak için demir bağlama kapasitesi artar. Demir tedavisi almanızı öneririm.