Endoservikal hücre/ transformasyon zon komponenti mevcuttur intraepitel lezyon veya malignite negatif.

Smear sonucum:Endoservikal hücre/ transformasyon zon komponenti mevcuttur intraepitel lezyon veya malignite negatif.inflamasyon bulguları yaygın hemorajik bulguları. Ne anlama geliyor.teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Yakından izlenmesi gerekli bir sonuçtur, rahim ağzında yara olabilir, muayene bulguları ile birlikte değerlendirimelidir..