Eşim 8 haftalık hamile..

eşim 8 haftalık hamile yapılan kan tahlilinde rubella ıgm 2,75 pozitif çıktı normal değer sınırı 1 iken yüksek çıktı acaba eşim kızamıkçık geçirmiş olabilirmi

Tahlil.com Cevabı : Gebeliklerde tanı Rubella IgM'in pozitif saptanması veya şikayetlerin başlaması ile 15 gün sonrasında bakılan IgG titresinde 4 kattan fazla artış olması veya gebelik başlangıcında bağışık olmadığı bilinen kişide gebelik sırasında antikorların pozitif saptanması ile konur. Kadın doğu uzmanınızın yakın takibinde olmanızı öneririz..