Evde gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı. Adetime 1 gün kalmıştı. Ertesi gün adet olmadım bir tane daha test yaptım oda pozitif çıktı.

Ben 6 aylık evliyim. Evde gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı. Adetime 1 gün kalmıştı. Ertesi gün adet olmadım bir tane daha test yaptım oda pozitif çıktı. Sonra hastaneye gittim ilçede yaşıyorum bu arada hastanede kan testinin yapılmadığını söylediler idrardan cubukla bakıyorlarmıs bende kabul ettim sonuç pozitif çıktı hastanede de. Sizce hala kesinliği için kan testide yaptirmam gerekiyormu?

Tahlil.com Cevabı :

İdrar tetslerinizin pozitif çıkmsı tabii ki gebelik lehine ancak kanda da Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

 Tahlil.com'da özellikle vurguladığımız konu, ultrason muayenesinde gebelik teyit edilmeden kesin bir hamilelikten söz edilmesinin çok da doğru olmadığıdır.

Size önerimiz ise, bu aşamada doktorunuzun önerileri doğrultusunda kontrollerinizi sürdürmeniz.Önümüzdeki günlerde yapılacak ultrason muayenesi ve Beta hcg gibi diğer tahlillerin sonuçlarını bekleyin.Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?

Kimyasal gebelik nedir?

Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?