Evlilik öncesi yapılan kan testimde

Merhaba evlilik öncesi yapılankan testimde talesemi taşıyıcıligi şüphesi veya demir eksikliği anemisi şüphesi konuldu. Hematoloji bölümüne yönlendirildim tekrar kan testi yapıldı sonuçlarım hbA 97,9 hb A2 2,1 bir anormallik varmıdır taşıyıcılık adına?

Tahlil.com Cevabı : Hemoglobin elektroforezi sonuçlarınız normal, taşıyıcılık görünmüyor..