Ferritin 17.8 çok mu kansızlık var ne yapılabilir lütfen bilgi verir misiniz?

 Ferritin 17.8çok mu kansızlık var ne yapılabilir lütfen bilgi verir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına ferritin değeri kansızlık konusunda bilgi vermez.Kan sayımı sonuçlarını da görmemiz gerekli. Ferritin değeri ise çocuğunuzun yaşı da göz önüne alındığında,normal değerin alt sınırına oldukça yakın olmakla beraber kabul edilebilir aralıkta diye görülüyor.