gebelik için ilişki 2 günde bir öneriliyor.

mrhlar.merak ettiğim sorum şu doktor bey.gebelik için ilişki 2 günde bir öneriliyor.yalnız yumurtanın canlı kalma süresi 12-24 saatmiş.bu durumda sperm ve yumurtanın karsılasması nasıl olusur.acaba ben bu dönemi mi kaçırıyorum.ilk deneme de hamıle kalmıstım düşük yaptım şimdi 2 ay gecti olmuyor ama.olacak mı sizce.doktora göründüm bişe y yok diyor ve 6 aylık evliyim.lütfen doktor bilgilendirin ve rahatlatın.saygılarımla..

Tahlil.com Cevabı : Henüz yeni evlisiniz.Bu kadar sabırsız olmayın gebelik için.Ayrıca gebelik için sizin ve eşinizin tahlil sonuçlarının değerlendirilmesi de önemli.Eşiniizn sperm testi ve sizin de hormon testlerin ilk aşamada araştırılmalı