gebelik testi yaptirdim sonuc <2.0 yaziyor gebelik varmidir?

Iyi aksamlar dogum yapali 40 gun oldu henuz regl olmadim bugün gebelik testi yaptirdim sonuc <2.0 yaziyor gebelik varmidir eğer yoksa dogum kontrol hapi kullanmaya baslayabilirmiyim.

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuca göre gebelik yok. Bebeğinizi düzenli emziriyorsaniz yumurtaliklarınız baskılanacağından yumurtlamanız olmayacaktır. Yanıtla doğum kontrol hapı kullanmayabilirsiniz. Ancak bebeğinizde ek gıdaya geçtiğiniz dönemde kadın doğum doktorunuza danışarak doğum kontrol yöntemlerinden birini kullanmalısınız.