Hamile miyim ? Beta HCG 2 den küçük çıkmış.

Sağlık ocağında beta hcg testi yaptırdım sonuç sayfasında sadece <2.0 yazıyor, değer normal diyor ve referans aralığı yazmıyor. Daha önce başka bir hastanede yaptırdığımda 0,100 mlU/ml şeklinde çıkmıştı. Neden değerler farklı gözüküyor ve sağlık ocağı test sonucunda tam değer gözükmüyor. Bu durumda gebelik var mıdır? Gebelik yoksa bile gebelik riski var mıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba 6 ve bu değerin altındaki değerler negatiftir.Yani hamilelik yoktur. Sizin değerinizde düşük. Hamilelik de yok Hamilelik riski de.