Hamile Miyim? Beta HCG sonucuna göre

İlişkinin üzerinden 45 gün geçtikten sonra kan testi sonuçları bunlar çıktı. Kız arkadasımla emin olmak için soruyorum gebe olma ihtimali var mı? Aynı zamanda kız arkadaşım anksiyete hapı da kullanılıyor. Ağustos 2 sinde ve temmuz 29 unda karından ultrosunlu muayende oldu herhangi bır sey gözükmedigi söylendi.

Tahlil.com Cevabı :

Merak etmeyin hamilelik yok. Burada hamilelik konusunda Beta HCG testi bilgi verir. O da 0.200 çıkmış bu negatif sonuç yani hamilelik yok. Ancak prolaktin değeri yüksek çıkmış. Bu bir hamilelik bulgusu değil ama hormonal bir dengesizliği akla getirir kız arkadaşınızda  Prolaktin değeri 37 çıkmış. Bu yükseklik normal değil. Bunun nedenine yönelik bir endokrinoloji uzmanına arkadaşınızın muayene olması uygun olacaktır.Kız arkadaşınızın kullandığı anksiyete ilaçları da prolaktin değerini yülseltebilir.

Sonuç olarak net bir şekilde hamilelik yok gönderdiğiniz Beta HCG sonucuna göre.