Hamile miyim kimyasal gebelik mi?

Adetime 3 gün kala beta 5,93 dü, 1 gün kala adete 10,99 oldu, bu tarihten iki gün sonra da yani dün 13,33 olmuş, çok mu yavaş geçiyor kesin kimyasal mı sağlıklı olabilir mi öneride bulunur musunuz ne yapayım

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Beta HCG sonucunuzu iinceledik. 2 gün önce yapılan 10.99 iken 2 gün sonra yapılan ise 13.33 çıkmış. Normal koşullarda ilk değeriniz olan 10.99 un iki gün sonra 20 li değerlere çıkması yani iki kat olması beklenir. Sizin değeriniz bundan düşük yaklaşık % 30 luk bir artış olmuş. Ancak hemen de mağızdaninizi bozmamanızı öneririz. 2 gün sonra yapılacak yeni tahlil sonucunu beklemekte yarar var.  Bakalım bu değer nasıl çıkacak. İstediğimiz gibi katlanarak yükselecek mi.
Özellikle adet gecikmesi sonrası yapılan tahliller daha sağlıklı sonuç veriri. Zira ilk yaptırdığınız tahliller beklenen adetin öncesi yapılmış. Şu durumda mağızdaninizi bozmadan bir kaç gün sonraki tahlil sonucunu beklemenizde yarar var. Ancak sürekli belirttiğimiz gibi zaten en sağlıklı gebelik tanısı yolu gebelik kesesinin ultrason muayenesinde görülmesidir. Doktorunuz bu yönde de mutlaka takibinizi yapacaktır.
Sağlıklı günler dileriz.