Hamıle oldugumu bılmıyordum ve theraflu forte adlı ılactan 3 tane ayrı gunlerde ıctım.Bunun bebegıme zararı olur mu?

merhabalar ıyı calısmalar ben 2 aylık hamıleyim.bebegım yaklasık 4 haftalıkken grıp olmustum ama agır bı grıp degıldı ozamanlar ben hamıle oldugumu bılmıyordum ve theraflu forte adlı ılactan 3 tane ayrı gunlerde ıctım.bunun bebegıme zararı olurmu doktoruma danıstım ama ne dedıgını anlamadım bıraz sacmaladı.Sizin bır yorumunuz varmı ne yapıyım yada neye dikkat ediyim.

Tahlil.com Cevabı : Çok erken dönemde almışsınız.tabii ki bu konuda net bir şey söylenemez, ama sizin gibi gebe olup olmadığını bilmeden ilaç alan bir çok hamile var.Endişe verici bir durum olacağını düşünmüyoruz, yine de sonraki dönemlerde yapılacak ultrason muayeneleri bilgi verecektir.Detaylı ultrason muayenenizi gerekirse konusunda uzman bir radyoloji uzmanına yaptırabilirsiniz.