Hamileyken adet görülür mü?

 İyi gunler. hamilelike adet gecikmesi sadece ilk aymi gorulur? hamile olupta 2m ayindada adet gecikirmi? ayrica hem hmile olup hem adet gormek tibben mumkunmudur.

Tahlil.com Cevabı : Adet kanamasında, vücutta döllenmemiş olan yumurta hücresi dışarı atılmaktadır. Eğer hamilelik oluşmussa adet kanamasının olması beklenmez. O nedenle hamileyken adet kanaması gerçekleşmez. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

a********** :

Önceki sorum yanlışıkla yarım gitti arkadaşımın üyeliğinden yazmak zorunda kaldım 1-1 buçuk ay önce erkek arkadaşım iç çamaşarıma boşaldı. 10 saniye sonra hemen değiştirip,temizledim. 3 aydır adet görmüyorum. o yüzden anlayamıyorum da.. bundan önce de 2,5 ay görmemiştim.. çok korkuyorum,hamile miyim

Cevap:

Yaşamış olduğunuz bu tarz bir ilişki sonrası  gebelik şansı yok denecek kadar azdırFakat bu işler şakaya da gelmez. Tedbiren de olsa  hamilelik testi yaptırılabilir.Gebelik testi ve hamile kalma olasılığına dair sitemizde yayınlanmış yazıları, sorulmuş benzer  soru ve uzmanlarımızın verdiği cevapları okumak için tıklayınız......

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

p****** :

Merhabalar ben aralık ayında sürtünmeli ilişki yaşadım üzerine 4 kere adet oldum ve geçen gün evde idrar testi yaptım negatif ama karnımda bişeyler kıpırdıyor sanki hamilelik ihitmali olamaz mı bu kadar uzun süreden sonra testin pozitif çıkması gerekmez miydi teşekkürler

Cevap:

Evet 4 ay önceki ilişkinin üzerine bu kadar adet olmanız gebe olmadığınızı gösterir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.