HBsAg testi 1300 dü ama dün yaptırdığım test sonucu 3627.30 öğrenmek istediğim bu test neden bu sefer yüksek çıktı

HBsAg (Kemoluminesans veya benzeri) 3627.30 IU/ml H 0 - 1 Ben çocukluğumdan beri hepatit b taşıyıcısıyım geçen sene yaptırdığım HBsAg testi 1300 dü ama dün yaptırdığım test sonucu 3627.30 öğrenmek istediğim bu test neden bu sefer yüksek çıktı ve telikeli bir durum var mı ?

Tahlil.com Cevabı : HBsAg değeri hastalığın gidişatı ile ilgili bilgi vermez. HBV DNA testi yaptırmanız gerekli.