HBV-DNA 53.7 IU/ml HBsAg (Kemoluminesans veya benzeri) 1^1792 POZİTİF

HBV-DNA    53.7 IU/ml     HBsAg (Kemoluminesans veya benzeri)    1^1792                   -          POZİTİF bu tahlil neticeleri tam olarak ne ifade ediyor

Tahlil.com Cevabı : :Sonucunuzu değerlendirdik. Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testiniz  ve HBV DNA pozitif çıkmış.Enfeksiyonu yeni geçiriyor olabilirsiniz veya taşıyıcı da olabilirsiniz.Bu durumda ilave testlere de gerek olacaktır.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve ecvapları da görebilirsiniz...Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?