Hbv-dna değerim 3620 IU/ml den 2015 IU/ml ye düştü

en hbv taşıcısıyım hbv-dna değerim 3620 IU/ml den 2015 IU/ml ye düştü 3 ay kadar bir sürede ilaç falan kullanmıyorum sizce bu olumlu bir sonuç hastalığı yenmek için iyi bir adım mı veya vu sonuçlar bu konuda bir fikir veril mi?

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA değerinin düşmesi sizin için iyi bir sonuç fakat kontrollerinizi devam ettirmeniz gerekli. Hepatit B virüsü zaman zaman aktivasyon gösterebilir.