Hepatit b taşıyıcısıyım bu nedenle doktorum HBV-DNA tahlili yaptırttı

hepatit b taşıyıcısıyım bu nedenle doktorum HBV-DNA tahlili yaptırttı bunun sonucunda HBV DNA viral yük IU/mL :9562 IU/mL 43029 kopya/mL bu değerleri yorumlar mısınız ne yapmalıyım ?? şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Bu değerler virüsün kandaki miktarını göstermektedir. Tedavi alıp almamanıza, doktorunuz isteyeceği diğer tetkiklerle karar verecektir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyun.