HBV DNA negatiften pozitife dönmesi nedir?

Merhaba hepatit b tasiyicisiyim. Yaklasik 1 yili gecgin suredir tedavi goruyorum. Enzimlerim cok yuksek cikiyor. Hbv dna iki aydir negatif cikiyordu simdi tekrar pozitif cikti doktorum kotu dedi ama bi yorum yapmadi. Acaba negatiften pozitife donmesi nedir ne gibi problem yaratir.

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA negatifken pozitifleşebilir ama pozitiflik değeri de önemlidir yani sayısal olarak pozitiflik belirtilmelidir. Bu durumda ya ilacınız değiştirilebilir ya da başka ilaç eklenebilir. Buna doktorunuz karar verecektir.