Hemoglobin değerim 150 mg/dL çıktı bunun yanında demir değerim 28ug/dL UIBC 311 ug/dL TIBC 339 ug/dL Ferritin 23 ug/dL

Hemoglobin değerim 150 mg/dL çıktı bunun yanında demir değerim 28ug/dL UIBC 311 ug/dL TIBC 339 ug/dL Ferritin 23 ug/dL. doktorum demir hapı verdi ama hemoglobin yüksekliğiyle ilgili bişey sölemedi sigara kullanıyorum ama buna ramen çok yüksek bi değer değil mi bu ? ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Hemoglobin değeri 150 asla olamaz, en fazla 20′li değerlere kadar yükselebilir.