Hepatit-B aşısı olmaya başladım ilk doz ve ilk dozdan sonraki ayda 2. doz uygulandı ancak 6. aydaki 3. doz uygulanamadı.

Geçen sene Ekim ayında hepatit-B aşısı olmaya başladım ilk doz ve ilk dozdan sonraki ayda 2. doz uygulandı ancak 6. aydaki 3. doz uygulanamadı. Bu yüzden tahlil yaptırdım. Sonuçlar; HBs Ag: 0,632 Anti HBs: 270,6 Pozitif Anti HCV: 0,082 2 doz aşı yeterli olmuş anlamına mı gelmektedir?

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Ancak doktor kontrolünde üçüncü aşınızı da olmanızı öneririz.