Hepatıt B hastasıyım. Son tahlilde AST:31 ALT:45 LDH :287 ve HBV DNA:3.0X10^3 copy/ml çıktı. Acaba sunucum yükse kmidir? Biyospsi olmam gerekirmi

Hepatıt B hastasıyım. Son tahlilde AST:31 ALT:45 LDH :287 ve HBV DNA:3.0X10^3 copy/ml çıktı.Acaba sunucum yükse kmidir? Biyospsi olmam gerekirmi tesekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer enzim testleriniz gayet iyi çıkmış.Hepatit B taşıyıcısı olduğunuz anlaşılıyor.Biyopsi kararını ise doktorunuz vermeli.Biz burada ancak tahlillerinizi yorumlayabiliriz.