Hepatit B hastasıyım.HBV DNA sonuçlarım: DNA 7,44x 100 IU/mL (POZİTİF)

Hepatit B hastasıyım. 3 ay öncki dna 9.47x100000  poztf.testn ölçm aralığı 20 ıu/ml -17000000 IU/ML:7kopya/mı.(6.61x1000000 kopya /ml)testn hassyeti20ıu/ml  Yeni sonucum: DNA 7,44x 100 IU/mL (POZİTİF) . ( Testin ölçüm aralığı 20 IU/mL-170000000 IU/mL)( 1IU/ml:7 kopya/ml ) ( 5,21X1000 Kopya/ ml ) hasisyet 20

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B virusu halen bulunuyor vücudunuzda bu sonuçlara göre.Geçmiş olsun.

E********** :

Slm yaşım 34 askerdeyken bir köntrolde kronik hepatıt b olduğumu öğrendim. Sonra bu hastalığı hiç dikkate almadım her gün içki içiyordum.. Benim anlamadığım 12 seneden beri içki içtiğim halde ve hepatit b olduğum halde nasıl karaciğere zararı olmadı?? Enzimler alt 30 ast 14 dna 5.966 çok teşekkürle

Cevap:

Enzimler normal ama karaciğere hasar konusunda ultrason, karaciğer biyopsisi gibi tahliller daha ayrıntılı bilgi verecektir.ޞu aşamada doktorunuzun önerilerine uymanız en doğru yaklaşım olacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

E********** :

Merhabalar benim sorum 5 ay önce sakalımda çene altında 1 ytl büyüklügünde saç kıran meydana geldi. Ve yavaş yavaş genişliyor. İtalyadayım burada dermotologa gittim doktor hiç ilgilenmedi tedavisi yok dedi. kendiliğinden saç çıkabilir dedi. acaba kesin bir tedavisi varmıdır?? Teşekkürler

Cevap:

Tedavisi olmaz olur mu, tabii var.Türkiye'ye gelin o zaman buradaki cilt doktorları gerekli tedaviyi yaparlar.Sıkıntı, stres gibi faktörler de oluşumunda etken olabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.