Her üç ay da bir kan verip kanımı yenilemek istiyorum ..

Yaklasik 7 yildir hepatit b taşıyıcısıyım ama bağışıklık kazanmışım. size sorduğum soru üzerine kızılaya kan bağışı yapamazsınız diyorsunuz ben her üç ay da bir kan verip kanımı yenilemek istiyorum o zaman nasıl bir yol izleyeceğim acaba düzenli kan nasıl vereceğim iyi çalışmalar

Tahlil.com Cevabı : Kan vererek kan yenilenmesi söz konusu değildir. Kanımız zaten sürekli olarak dalakta süzülerek temizlenir.. Yaşlanmış kan hücreleri dalak tarafından tutularak yok edilir. Sağlıklı günler dilerim..