Normal idrar tahlilinde hamilelik çıkarmı?

normal idrar tahlişlşnde hamilelik çıkarmı

Tahlil.com Cevabı : Hayır normal idrar tahlilinde gebelik aranmaz...

b********** :

Gebelik için kan tahlili yaptırdım 1.94 gibi bi sonuç çıktı Bu değerler yükselirmi gebe olup olmadığIMI bilmiyorum bu testi yenilemelimiyim.yenilemeliysem ne zaman yaptırdım.

Cevap:

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük. 10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

f********* :

Merhaba.adetim bu ay 3 gün gecikti.4.üncü gün önce kahverengi bir akıntı oldu daha sonrada kanamam oldu.kanamam çok koyu ve su gibi kanamam olurken belimde ve kasıklarımda gramplar oluyor .adet gecikmesinin 3.üncü gününe kadar bütün hamilelik belirtilerini yaşadım.aceba hamilelik olabilir mi?

Cevap:

 Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını gösteriyor.Ancak görülen adet sonrası yeni bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir hamilelik ihtimalinden söz edebiliriz. Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.   http://tahlil.com/adet-gormek-nedir-adet-goren-biri-hamile-olabilir-mi   Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

c*********** :

Meraba kan tahlilimde sonuc 0.4 cikti. Bu deger artarmi. Iliskiye girdikten kac gun sonra kan testi yaptirmaliyim.

Cevap:

Sonuç negatif, gebelik olmadıkça bu değer artmaz.Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.