Hipotiroidi hastasıyım yaklaşık 5 senedir falan son bir senede kilo aldım ne yapsam veremiyorum ne yapmam gerek??

Merabalar ben bir hipotiroidi hastasıyım yaklaşık 5 senedir falan son bir senede kilo aldım neyapsam veremiyorum ne yapmam gerek??

Tahlil.com Cevabı : Kilo almanız bir çok nedene bağlı olabilir.Tabii hipotiroidi de bunlardan biri olabilir.Önerimiz sırasıyla bir endokrinoloji uzmanı ve diyetisyene gitmeniz.Ayrıca düzenli olarak da egzersiz ve spor yapmalısınız.