HIV pozitif miyim?

Merhabalar yaklaşık 50 gün önce şüpheli bir cinsel ilişkim oldu korundum ama bir ara geri çekildiğimde komdomun biraz kaydığını gördüm bu ilişkiden 2 gün sonra 1 gün boyunca çok sık idrara çıktım ve 2,3 gün boyunca mesanede hafif hassasiyetlik vardı daha sonra hiçbir belirti yaşamadım 45. Gün hiv ultra duo testi yaptırdım ve negatif sonuç aldım bugün 50. Gün sabah yaşadığım olay rüyalanmamdan ötürü sperm dışarı aktıve acıyla uyandım hemen peşine idrara çıktım idrar yaprkende aşırı yanma oldu ama anlıktı daha sonrasında idrarda yanma vs olmadı ve yüzüstü yattıyordum pen*sin sıkıştığını gördüm bundan kaynaklı olabilirmi ? Ne yapmam gerekiyor hivden şüphelenmelimiyim ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, öncelikle sorunuzu net bir şekilde cevaplayayım. HIV pozitif değilsiniz kesinlikle yazdıklarınızı analiz edince.45. gün HIV ultra duo testi yapılması çok mantıklı. Siz de bu uygun sürede bu testi olmuşsunuz ve negatif çıkmış.İdrar yaparken yanma, çok sık idrara çıkma gibi belirtiler ise HIV enfeksiyonuna yakalandığınız konusunda asla bir bilgi vermez ve HIV belirtisi kesinlikle değildir. Olsa olsa idrar yolu enfeksiyonu gibi bir hastalık belirtisi olabilir bunun için de bir idrar tahlili olabilirsiniz eğer şikayetleriniz devam ediyorsa. HIV dan şüphelenmeniz için hiç bir neden yok. Ancak içiniz hala rahat etmiyorsa ilişkiden 90 gün yani 3 ay sonra bir de Anti HIV testi yaptırabilirsiniz. Bu test de zaten çok büyük olasılıkla negatif çıkacaktır.

Sonuç olarak HIV ile ilişkili endişe verici bir durumunuz bulunmuyor. Uygun zamanda uygun testi yaptırmışsınız. Sağlıklı günler dilerim.