Hiv Miyim ? İlişkiden 2 gün sonra çok sık idrara çıktım.

Merhabalar yaklaşık 4 ay önce bir şüpheli ilişkim oldu kondom kullanmıştım fakat ilişkiden 2 gün sonra çok sık idrara çıktım ve mesanede bir hazımsızlık vardı daha sonrasında 14. Gün hiv duo ultra 45.gün hiv duo ultra 94. Anti hiv test yaptırdım negatif sonuçlar aldım şuan 110. Gündeyim çene altında zeytin çekirdeği tarzında bir şişlik var arada bir hafif ağrı oluyor sağ tarafta 1 sol tarafa 2 tane hivden şüphelenmelimiyim bu testlerle hiv konusunu kapatmalımıyım ne yapmam gerekiyor ?

Tahlil.com Cevabı :

Sorunuzu net bir şekilde cevaplıyorum. Verdiğiniz bilgilere göre hayır kesinlikle HIV pozitif değilsiniz. Sebeplerini da açıklayayım sizi rahatlatmak için.
45. gün HIV duo ve 94. gün Anti HIV testleri tam istediğimiz süreçlerde yapılmış ve negatif çıkmış. Bu durumda asla HIV pozitifliğinden söz edemeyiz.
İlişkiden 2 gün sonra idrara çok çıkmanız ve mesanede rahatsızlık asla HIV belirtisi olamaz. Bu kadar kısa sürede HIV belirtisi asla görülmez. Çene altında bulunan zeytin çekirdeği şeklindeki şişlik de asla bir HIV belirtisi olamaz zira sizde belirti olması için HIV pozitifliği olması gerekir ancak sizde HIV yok. Bu nedenle test sonucu negatif olan birinde asla HIV belirtisi olamaz. Başka bir deyişle olmayan bir enfeksiyonun belirtisi de olmaz.

Sonuç olarak mevcut testlerle HIV konusu kesinlikle kapatabilirsiniz.