Hpv Sürüntü Testi Negatif Sivilce De Değil

pen*s üstü bölgede böyle sivilce gibi şeyler çıkmaya başladı sıkıyorum irin çıkmıyor kanıyor doktora gösterdim molloscuma benziyor dedi internetteki fotolarla pek benzetemedim verrutol sürdüm üzerlerine 3 4 tanesini kuruttu hala var yakalım dedi doktor özel hastane olduğu için hpv testi vermeden yaktırasım gelmedi hpv için pen*s ucu ve o şeylerden sürüntü alındı hpv negatif siğilede benzemiyor zaten pelvik ağrılarım var cinsel bulaşım vardı urealplasma idrar meni kültürü sürüntü kültürü verdim hiçbiri üremedi urealplasma için ne yapmalıyım testler aşırı pahalı forumlarda prostat sıvısından kültür yaptırın diyorlar prostat sıvısı gelmiyor pelvik ağrının nedeni ürealplasma değilde çıkan sivilce tarzı şeyler olabilirmi üreplasma için antibiyogramsız monodoks bir kutu, 1 kutu tetradox ve 2 kutu ciprasid kullandım bi faydasını görmedim antibiyogramsız antibiyotik kullanmak istemiyorum önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Tabii ki mevcut görüntüler için en doğru tanıyı cilt biyopsisi verecektir. Bu nedenle bir cildiye uzmanına muayene olmalısınız. Cilt biyopsisi ile kesin tanı koyulacak ve molloscum olup olmadığı ortaya çıkacaktır.
.Bir çok antibiyotik kullanmışsınız ancak iyi gelmediğini belirtiyorsunuz bu durumda ezbere antibiyotik kullanmamanız doğru. Evet özellikle üretrit tanısı üreoplasma, mycoplasma ve chlamidya enfeksiyonu yönünden pahalı testlerle yapılmakta bununla beraber prostat iltihabı olarak da bilinen prostatit yönünden de tahlillere gerek olabilir.Prostat sıvısından kültür tahlili pek tercih edilen bir yöntem değildir. Prostat iltihabında prostat bezinin boyutunu anlamak için rektal muayene.
İdrar testleri, kan testleri(PSA gibi)  ultrason, biyopsi ve sistoskopi.gibi tahlillere gerek vardır. Prostatit tanısı kolay değildir. Birçok test de isteneceği için sigortanız var ise bir üniversite hastanesi ve/veya eğitim ve araştırma hastanesi üroloji polikliniğine başvurmanız uygun olacaktır. Burada yapılacak geniş tahlil ve muayeneler sonrası tanınız koyulup tedaviniz planlanacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.