İçime boşalma durumu olmadı ama risk almamak için ertesi gün hapı aldım. Postpill one isimli. Tuhaf bir şekilde dünden belli regl ağrısı ve kanamam var.

11 mayısta regl oldum.16 mayısta reglim bitti. 18 mayısta bir ilişki yaşadım. İçime boşalma durumu olmadı ama risk almamak için ertesi gün hapı aldım. Postpill one isimli. Tuhaf bir şekilde dünden belli regl ağrısı ve kanamam var. 12 haziran gibi regl olmam gerekiyordu. Hamilelik kanaması olabilir mi? İlaçtan kaynaklı mı? ne yapabilirim

Tahlil.com Cevabı :

Bu kadar hızlı hamilelik kanaması olması mümkün değil.Ertesi gün hapı kullanımı sonrası  4-10 gün içinde hafif bir kanama yaşanabilir. Bu nedenle kanamanın ilaç kullanımına bağlı hamileliğe ise bağlı olmadığı görüşündeyiz. Geçmiş olsun.