Bu ay nişanlım covid'19 hastalığına yakalandı ve adet bir hafta gecikti. Hamile mi ? düzenli adet görürdü.

19 şubat tarihinde bir ilişkim oldu . Bu ilişki sürtünme yoluylaydı herhangi bir birleşme olmadı ve vajina üzerine bir bolaşma gerçekleşmedi . fakat ilişki sırasında zevk suyunun temas etme ihtimali olmasından tedirginim . 28 mart tarihinde ise 6 gün süren bir adet kanaması oldu. Bu ay nişanlım covid'19 hastalığına yakalandı ve adet bir hafta gecikti. Hamile mi ? düzenli adet görürdü

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle nişanlınıza geçmiş olsun diyoruz.Merak etmeyin verdiğiniz bilgilere göre hamilelik yok.Korunmasız ilişki sonrası adet görülmesi hamilelik olmadığını gösterir. Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Enfeksiyonlar da buna sebep olabilir.COVİD 19 enfeksiyonu da adet gecikmesini tetiklemiş olabilir.