İdrar s.lökosit(++).idrar nitrit(+).idrar lökosit 20(norm d:<5)

merhaba kan sonuçlarım şöyle çıktı: idrar s.lökosit(++).idrar nitrit(+).idrar lökosit 20(norm d:<5).idrar epitel 25(norm d:<8).kan da mon% 10.3(n.d=4-9).lym%37.3(30-36).Fe 58(70-180).kollestrol 286(110-200).ferritin 12(norm d=22-322).yorumlarsanız çok sevinirim.herhangi bi şikayetim yok

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahliliniz bir idrar yolu enfeksiyonunu düşündürüyor. İdrar  kültürü yaptırmanızda fayda var. Demir düzeyiniz düşük. Kansızlık yönünden değerlendirilmesi gerekli. Kolesterolünüz yüksek.İlaç tedavisinden önce diyetinize dikkat etmelisiniz.