İyi akşamlar kansızlığım var 10 gündür ferrum fort kullanıyorum. Demir: 25, hgb : 9.5, hct :28, mcv :67.Bu kan değerleri başka hastalıklara sebebiyet verir mi?

 İyi akşamlar kansızlığım ve yaklaşık 10 gündür ferrum fort kullanıyorum. Demir: 25, hgb : 9.5, hct :28, mcv :67, mch :22.6, rdw :17.4, ferrıtın :2.6 Bu kan değerleri kansızlığın dışında başka hastalıklara sebebiyet verebilir mi ?

Tahlil.com Cevabı : 24 yaş civarı kadınlarda demir eksikliğinin nedeni genellikle yoğun adet görmedir. Bence en az 3 ay ferrum tedavisine devam edin, kontrolde hala devam ederse o zaman hematolojiye başvurun derim. Şu an için telaşlanacak bir durum yok gibi görülüyor