İyi günler 22 yaşında bir bayanım.Doğuştan hipertroidim var. Ameliyat oldum ellerim çok aşırı terliyordu?

İyi günler 22 yaşında bir bayanım.Doğuştan hipertroidim var. Ameliyat oldum ellerim çok aşırı terliyordu.Halen çoğu yerde devam ediyor terlemem. Yıllardır boynumun alt kısmında yanlara doğru uzayan hafif şişlik var.Konuşurken boğazım doluyormuş gibi oluyor yutkunuyorum ve sesim konuştukça kısılıyor.

Tahlil.com Cevabı : Geçmiş olsun öncelikle, bu konuda size önerimiz düzenli olarak endokrinoloji bölümünde muayenelerinizi sürdürmeniz.Belirtiğiniz şikayetler genel olarak hipertiroidi sorununuzla örtüşüyor.