İyi günler dün kan tahlili yaptırdım sonuçları yorumlar mısınız..

iyi günler dün kan tahlili yaptırdım sonuçlar...ast önceki 23 şimdi ki ise 41....alt önceki 28 şimdiki 50...rbcden MCH ÖNCEKİ 30.8 ŞİMDİKİ 31.3...MCHC önceki 35.8 şimdiki 36.3....PLTDE İSE PDW önceki 18.4 şimdiki ise 18.7....bunlar nedir durumlar nasıldır neler yapmalıyım teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : ALT ve ASt değerleri enfeksiyonlar, alkol alımı, ilaç kullanımı gibi durumlarda yükselebilir, diğerlerinde problem yoktur..