Kan takviyesi almam için kan değerimin kaç olması gerekir yada benim kan değerlerime göre kan takviyesi yapılabilir mi ?

size dün kan değerlerimi yazmıştım. 6 yıldır kansızlık için tedavi görüyorum ama kan değerim yükselmiyor bende sporcuyum çabuk yoruluyorum bunun için kan takviyesi istiyorum kan takviyesi almam için kan değerimin kaç olması gerekir yada benim kan değerlerime göre kan takviyesi yapılabilir mi ?

Tahlil.com Cevabı : Kansızlık mutlaka tedavi ile düzeltilmelidir, kan takviyesi önerilmez, her kan tarnsfüzyonunda hastalık bulaşma ihtimali çok düşük de olsa vardır ve verilen kan vücudunuzda ortalama 15-20 günde yıkılır, hayat boyu kan alarak yaşamanız diye birşey söz konusu değildir. Tedavi olmanızı öneririz..