Kan testimde SGOT (AST) 45 ve SGPT (ALT) 74 çıktı?

 Kan testimde SGOT (AST) 45 ve SGPT (ALT) 74 çıktı. Hepatit aşılarımı olmuştum... herhangi bir rahatsızlığım yoktu... yaşım 37... yüksek çıkan değerlerin nedeni ne olabilir? bu değerleri düşürmek için ne yapabilirim?

Tahlil.com Cevabı : ALT ve ASt değerleriniz çok hafif yüksek çıkmış. bu durum viral hepatitlerde görülmez. genellikle non alkolik staetohepatoz denilen iyi huylu karaciğer yağlanmalarında, alkol veya ilaç kullanımında görülebilir. Dahiliye bölümüne başvurmanızı öneririrm.