Merhabalar hocam ben 4 hafta önce kan tahlili yaptırdım. Çıkan değerlerde HbsAg=5964 ALT:81,1 AST:38,6 çıktı?

Merhabalar hocam ben 4 hafta önce kan tahlili yaptırdım. Çıkan değerlerde HbsAg=5964 ALT:81,1 AST:38,6 çıktı diğer değerler normaldi. 3 gün sonra bir daha tahlil yaptırdık HbsAg:4855 ALT:60,4 AST:37,4 çıktı. Bunun üzerine HBV DNA testi yaptırdık. Bu testin sonucunda HBV DNA Kantitatif Negatif çıktı. Referans Aralığı da Negatif yazıyor. Bir değerlendirme yapar mısınız? İyi çalışmalar...

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA nın negatif olması olumlu, hepatit B enfeksiyonu geçirmekte olduğunuz anlaşılıyor.Büyük olasılıkla taşıyısınız.