Karaciğer enzimlerim iyi çıktı. Tüm test normal sadece hbs ag 4300 çıktı.

hocam kolay gelsin. taşıyıcı olarak hepatit b hastasıyım. 5 yıl önce gata da hbv dna testim negatif çıkmıştı.tekrar dna testi yaptırmam gerekli mi? karaciğer enzimlerim iyi çıktı. tüm test normal sadece hbs ag 4300 çıktı. doktor alkolden uzak dur yediklerine dikkat et dedi. sizin tavsiyeniz nedir?

Tahlil.com Cevabı : Düzenli olarak bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına kontrole gitmenizi öneririz. Takipte HBsAg değeri önemli değildir. Önemli olan HBV DNA değeridir.