HBV_ DNA DEGERİM 3745 Ih/no ve Anti HBs (Mikropartikul immun assay veya benzeri) degeri 45.47ve ayrıca HBsAg (kemoluminesansveya benzeri)659.5 bu degerler ne demek?

Hocam HBV_ DNA DEGERİM 3745 Ih/no ve Anti HBs (Mikropartikul immun assay veya benzeri) degeri 45.47ve ayrıca HBsAg (kemoluminesansveya benzeri)659.5 bu degerler ne demek. 1:Hbsag 732.8 pozitif AntiHBs 50.14 pozitif 2:Anti HAV IgG 59.25 pozitif Anti Hic IgG 0.013 pozitif HBeAg 0.108 negatif 3:HBV-DNA:3745 BU DEGERLERE BAKİP BİZE NE YOL GİSTERİRSİNİZ DURUM CİDDİ Mİ

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Bu değerlere göre kanınızda Hepatit B virüsü bulunuyor.Ancak durumun ciddiyeti gibi konularda muayene bulguları ve klinik laboratuvar değerleri ile birlikte hastayı değerlendiren doktor karar vermelidir.Gastroenteroloji ve/ veya enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneriyoruz.