Karacigerimde yaglanma vardı bugun aldıgım sonuclar sıkıntı varmı? ALT ve ürik asit yüksekliği var.

Glukoz:96 70-105 Kan üre azotu (bun) 6 8.9 20.6 Kreatinin 0.85 0.7-1.3 Ürik asit 7 3.5-7.2 Aspartat transaminaz 27 5-34 Alanin aminotransferaz 64 normal deger 0-55 Karacigerimde yaglanma vardı bugun aldıgım sonuclar sıkıntı varmı?üre biraz dusuk alanin de biraz yüksek.yaş 24 kg 90

Tahlil.com Cevabı : Kilo problemiiniz olduğu anlaşılıyor.Yaşınız genç ve düzenli spor yaparak kolaylıkla kilo verebilirsiniz.ALT yüksekliği karaciğer yağlanmasında olur.Sizde de ALT tüksek.ALT yüksekliği ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız....Ürik asit de yüksek çıkmış.Gut hastalığı yönünden risk altında olabilirsiniz.