Kardeşim 12 yaşında ve 12 saatlik açlık sonunda verdiği kan tahlil sonucunda; alkalen fosfataz 568 ?

Kardeşim 12 yaşında ve 12 saatlik açlık sonunda verdiği kan tahlil sonucunda; alkalen fosfataz 568 total bilirubin 1.24fosfor 5.23ASO 225total kolesterol 282LDl 212 ve kardeşim aşırı şeker tüketmektedir sizce bunun altında yatan bir hastalık var mı

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen D vitamin eksikliği var, ayrıca kolesterolü çok yüksek, ailevi kolesterol yüksekliği muhtemel sebep. Şeker tüketimi dahil iyi bir metabolik değerlendirme için çocuk endokrinolojiye başvurun