Kardeşimin 12 saatlik açlık sonunda değerleri alkalen fosfataz 568, total bilirubin 1.24, fosfor 5.23, ASO 225, total kolesterol 282, LDl 212. Yorumlar mısınız

 Kardeşimin 12 saatlik açlık sonunda değerleri  alkalen fosfataz 568, total bilirubin 1.24, fosfor 5.23, ASO 225, total kolesterol 282, LDl 212. Yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen D vitamin eksikliği var, ayrıca kolesterolü çok yüksek, ailevi kolesterol yüksekliği muhtemel sebep. Şeker tüketimi dahil iyi bir metabolik değerlendirme için çocuk endokrinolojiye başvurun