Kızım 1 yaşında. Daha önce çok zorlamamıza rağmen doktorun verdiği demir damlasını içiremedik?

İyi günler. Kızım 1 yaşında. Daha önce çok zorlamamıza rağmen doktorun verdiği demir damlasını içiremedik. Aile hekimimiz kan tahlili istedi. Tahil sonucunda plt değeri 114 çıktı. Kan verdiği gün kızımın nezlesi vardı. Acaba düşüklüğün nedeni bu olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : PLT değeri 100 ve altına inmedikçe ciddi sorun yaratmaz.Bazı enfeksiyonlar sonrası da plt değeri düşebilir.bir ÇOCUK HEMATOLOJİSİ UZMANINA DANIޞMANIZDA YARAR VAR.