Kondiloma akuminata yönünden patoloji sonucu

Ekte tarafınızla paylaşmış olduğum patoloji raporumu yorumlayabilir? Kötü bir sonuç mu demek oluyor ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba kötü sonuç olarak kanserden söz ediyorsanız hayır o anlamda kötü bir sonuç değil. Yani kötü huylu bir kanser yok. Ancak an*l bölgeden alınan lezyonlara Kondiloma Akuminata olarka da bilinen  genital siğil tanısı koyulmuş. Bu cinsel yolla bulaşan HPV (Human Papilloma Virüsü)  enfeksiyonun bir göstergesidir.
Doktorunuz muayene bulgularınıza göre mevcut siğillerinize bir tedavi uygulayacaktır. Muhtemelen bu biyopsi testi için örnekler cerrahi tedaviniz sırasında siğillerin çıkarılma sürecinde  alınmıştır.
 Kondilom tedavisinde krem, Koterizasyon (yakma) Kriyoterapi (dondurma) ve cerrahi işlem yöntemleri uygulanmaktadır.
Eğer halen gerek varsa,hangi tedavi yönteminin sizin için daha uygun olduğuna sizi muayene eden ve tedavinizi planlayacak doktor karar vermelidir.