Smear Testi Sonucu

Merhaba Hocam,Hastanede olmuş olduğum smear testi sonucumu ekte ekliyorum. Bayram sebebi ile doktorum pazartesi gününe kadar yorumlayamayacağınu söyledi. Ancak çok merakta ve streste olduğum için sonucumu size göstermek istedim. Test sonucumda negatif bir sonuç var mıdır? Tanı kısmında ne demek istemişlerdir korkmam gereken bir şey var mı? Sonuç Hpv hakkında bilgi veriyor mu? Hpv virüsü bende var mıdır acaba?Doktorum muayene sırasında enfeksiyon olduğunu söyledi ve hem fitil hem de ağızdan ilaç tedavisine başlamıştık.Acil dönüşünüzü bekliyorum. Çok teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Korkulacak bir durum yok sonucunuzda.Gerek HPV gerekse de kanser veya kötü huylu bir hastalık bulgusu da yok.Evet enfeksiyon bulguları var.Gardnerella vaginalis isimli bir bakterden kaynaklanan vajinal bir enfeksiyon bulgusu var. Doktorunuz bu yönde bir tedavi uygulayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.