Kramplar nedeniyle doktora gittim ve kan tahlili yaptırdım 9,5 hemoglobin,hemotokrit 32,5 sizce nasıl?

20 gün önce kramplar nedeniyle doktora gittim ve kan tahlili yaptırdım 9,5 hemoglobin,hemotokrit 32,5.ortalama eritrosit hacmi 75,1..ort eritrosit hemoglobini 21,9..ort eritrosit hem. kons da 29,2 çıkmıştı, bugun yeniden tahlil yaptırdım hemoglobin 10,2,..hemotokrit 35,1..ortalama eritrosit hacmi 74,5..ort eritrosit hemoglobini 21,7...ort eritrosit hem. kons da 29,1.. bazıları 20 gün önce oldugundan gene düşmüş acaba sorun ne olabilir

Tahlil.com Cevabı : İleri anmi bulgularınız var.Düzenli olarak kan yapıcı ilaçlarla tedavi olmalısınız.