Lösemi hastası için kan, trombosit vermeye gittim,görevli numune kan aldı,bir makinede ölçüm yaptı,plt değeri 154?

lösemi hastası için kan, trombosit vermeye gittim,görevli numune kan aldı,bir makinede ölçüm yaptı,plt değeri 154,yani sınırdasınız o yüzden sizden kan alamam dedi,oysa ben kızılaya 3-4 ayda bir kan bağışlıyorum dediğimde bence kan vermeyin dedi,36 yaş,1.82 boy,kilo 80,benim herhangi bir şey yapmam gereklimi acaba?

Tahlil.com Cevabı : PLT değeri az da olsa düşük, ancak kritik bir düşüklük de yok.Birkaç hafta sonra tekrar ettirin testi.Yine böyle çıkarsa bir hematoloji uzmanına başvurursunuz.