Tahlil sonuçlarına göre PLT değerim 100-150 aralığında, sürekli inişli çıkışlı bir grafik gösterdi?

Kene Isırması sonucu Kırım Kongo şüphesiyle hasteneye gittim ve tahlil yaptırdım. Tahlil sonuçlarına göre PLT değerim 100-150 aralığında, sürekli inişli çıkışlı bir grafik gösterdi. Kırım Kongo hastalığının kuluçka süresini, hiç bir fiziksel belirti olmaksızın atlattım. Fakat Kene tutunmasının üzerinden 2 ay geçmesine rağmen, PLT değerim hala 130-140 civarında. Farklı hastenelere ve doktorlara gitmeme rağmen pek bir sonuç elde edemedim. Ultrasona da girdim, dalak dahil iç organlarımda da sıkıntı yok. Sadece bir doktor, Trombosit pulcuklarımın normalden iri olduğunu ve her makinanın bunu sayamayacağını söyledi. Böyle bir durum olabilir mi?Ayrıca bazı kaynaklarda PLT değerinin alt sınırının 130 olduğu yazıyor. Hematolojiye görünmeme gerek var mı?

Tahlil.com Cevabı : Şu anki plt düşüklüğünüzün kene ısrması ile bir ilgisi yok görülüyor.Ancak plt değeriniz normalin alt sınırına yakın.Bunun nedenlerinin araştırılması yönünden bir hematoloji uzmanına başvurmanız uygun olabilir